Aicinājums palīdzēt jaunas tautskolas būvēšanā

    
         Es griežos pie visiem draugiem un paziņām, lai kur arī viņi nebūtu pēc palīdzības tautskolai, jo tam nu ir pienācis laiks. Tautskola jau darbojas 20 gadus. Ir izveidojušās tai filiāles un veidojas jaunas - tas viss ir ļoti cerīgi. Mēs jau sen lolojam sapni par jaunas tautskolas celšanu, kas atbilstu mūsu ideāliem. Laika gaitā ar vairākiem arhitektiem esmu izrunājis , bet tā lieta stāvējusi, jo nav atrastas dzirdīgas atbalstītāju ausis. Šobrīd tādas ir - atradies ģenerālsponsors. Lietas gatavību vēl nosaka fakts, ka jūtama tāda, kā sabiedrības sarosīšanās. Mēs, tautskolieši, esam ierauti notikumu virpulī, ka brīžam liekas pat, ka vajag atelpu. Par lielāko daļu aktivitāšu tiek ierakstīts mūsu tautskolas mājas lapā drustutautskola.lv -  vari ieskatīties. Topam par tādu kā centru ne tikai Latvijas alternatīvās izglītības jomā, bet arī ārpus valsts robežām. Pie mums brauc un braukuši ciemos lietuvieši, vācieši, holandieši, krievi, ukraiņi, somi u.c. nerunājot nemaz par vietējiem interesentiem, kuri prasa padomu ko un kā darīt. Piemēram, lietuvieši jau nodibinājuši savu skolu un ceļ tai jaunu ekobūvi. Pie mums jau pieteikušies pieredzes braucienā interesenti no Viļņas un Klaipēdas. Nākošnedēļ esmu uzaicināts un Lietuvu referēt skolotāju konferencē par alternatīvas skolas nepieciešamību.
            Ja jau centrs, tad tam tādam arī ir jābūt! Centrs varētu kļūt par semināru, nometņu, mācību organizēšanas vietu mums visiem. Apstiprinājumu sponsorēšanai saņēmu burtiski aizvakar un "kaļu dzelzi kamēr tā karsta" - sazvanīju arhitektu, kurš jau bija veicis dažas iestrādes mūsu interesēm un šodien jau tikāmies ar Garklāvu Egonu (koka māju būves rūpnīcas īpašnieku un mākslinieku), lai redzētu, kā viņš savā rūpnīcā taisa mājas. Tikko palaidām ideju sāka pieteikties palīgi projekta īstenošanā, ēku būvniecībā. Piltiņkalnā ir nojume (sk. Mājas lapu piltiņkalns,lv) astoņstūraina būve. Tā ir būvēta pēc Egona skices. Tāda forma arī iecerēta tautskolas ēkas modulim. Tautskolai vieta celtniecībai ir izraudzīta jau sen un tur jau veikti augstuma uzmērījumi, kas nepieciešams projektēšanai. Zeme ielikta pagasta perspektīvā apbūvē.
Pēc šī garā ievada atgriežos pie jautājuma tev. Neraugoties uz potenciāli iespējamo ieguldījumu, ir nepieciešami  vēl līdzekļi naudas resursu veidā. Vai tu gadījumā neredzi kādus iespējamos sponsorus, pie kuriem varētu griezties, nu tādus, kuriem apriori interesētu mūsu alternatīvās izglītības idejas? Varbūt vari palīdzēt pats? Kopīgās izmaksas vēl nav aprēķinātas, bet jau tagad vajag naudu vienkārši kustībai, projektēšanas uzsākšanai. Tautskolas konts rodams mūsu mājas lapā drustutautskola.lv. Ar projekta realizēšanas gaitu tiks iepazīstināti visi tā dalībnieki. Naudas līdzekļu tērēšana būs pilnīgi caurspīdīga. Lai kāda arī nebūtu ziedojuma summa, visi ziedotāji tiks godināti.
Lai veicas! 
Ojārs

Uzmanību! Tautskolas jaunās ēkas būvniecības projekta norises gaita, tajā skaitā ziedojumu ienākšana un izlietojums, atspoguļosies šīs lapas sadaļā PROJEKTI.
Par projektu un tautskolas ideju attīstības vēsturi var sākt iepazīties sadaļā Tautskolas veidošanas projektu un ideju vēsture.

Pie, no, uz potenciālo apbūves vietu šodien:
Mēs šo kalnu saucam par Egles kalnu, jo pakājē aug dižegle, kuru var redzēt arī bildēs.