Aicinājums piedalīties projektā Trešā Atmoda

Ir 2. janvāris 2015. gadā. Apsveicu visus ar iestājušos Jauno gadu!

Ne visi varbūt ir lasījuši vai pat saņēmuši Vēlējumu 2015. gadam, bet nekas nav zaudēts – to var izlasīt mājas lapās; drustutautskola.lv un piltinkalns.lv.

Vēlējumu es izsūtīju visiem draugiem un paziņām, kuru adreses man bija fiksētas e pastu adresēs. Vēlējumam nu seko Aicinājums piedalīties projektā, kura nosaukums būtu: Trešā atmoda.

Tiem, kuri nevēlas būt saistīti ar šo projektu un tajā piedalīties, ļoti lūdzu atsūtīt savu un bez komentāriem, jo nav domāts diskutēt par šo jautājumu. Atsakoties nenozīmē, ka informācija par projekta gaitu nebūs pieejama – to vienmēr varēs atrast minētajās mājas lapās. Un jaunas intereses gadījumā varēsiet atjaunot savu dalību.

Projekta mērķis: garīgi modināt sevi un palīdzēt to izdarīt arī citiem.
Modināšanai nav jēgas, ja to nepavada attiecīga rīcība. Tas nozīmē, ka no projekta dalībniekiem tiks prasīta arī tīri praktiska rakstura aktivitātes.

Tā kā projekts ir iecerēts nākotnei, tad arī projekta dalībniekiem tiek likts priekšā veidot uz nākotni orientētas savstarpējās attiecības. Tās varētu noraksturot ar diviem vārdiem: sadarbība un kalpošana. Varētu iztikt arī ar vienu – Mīlestība, bet tas ir tik vispārīgs, visaptverošs, ka drīzāk varētu raksturot to fonu, kurā visam jānotiek.

Pēc nelielās diskusijas e pasta telpā, kuru aktivizēja Dzintars Korns, ir vieglāk aprakstīt, mūsu kopdarba formu. Tā varētu būt Šri Aurobindo integrālās jogas (joga, kā to parādīja diskusijā Dzintars, nav reliģija, bet, ja tā varētu teikt „fizkultūra garam”, lai vairotu savu garīgo spēku) tālākas attīstības variants. Respektīvi, Aurobindo saka tā: viss, kas notiek dabā ir dabas joga. Arī mēs vēlamies to vai nē realizējam dabas jogu, esot dabīgi, taču, mēs varam, aktivizējot dabas dabīgos procesus, panākot straujāku gan sevis, gan sabiedrības attīstību. Mēs savu „jogu” orientēsim vienlaicīgi gan uz iekšu, gan uz āru. Ar āru saprotot mūsu mijiedarbības saišu aktivizēšanu ar pasauli (tas nebūt nenozīmē, ka sāksim kādam ko uzspiest). Kā konkrēti mēs rīkosimies un kur parādīsies sadarbība parunāsim nākošajā vēstulē.

Bet nu, pirms katrs no mums pieņem lēmumu par līdzdalību Atmodas projektā ir jau tagad svarīgi apzināties, ka dzīvesziņu, kuru atklāsiet sevī, būs saistīta ar „baltā” jeb dievišķā ieradināšanu ikdienā. Nu, piemēram, - vai jūs domājat, ka Dievs dzer šņabi un pīpē? – te nemaz nerunājam par citām ar augstu tikumību saistītām lietām. Ja esat kristīts, tad agri vai vēlu būs stingri jāievēro bauslība.

Projekts nav saistīts ar centrālas varas orgānu izveidi kādas organizācijas izskatā, bet uz katra apzinīgu personīgās dzīvesziņas meklējumu, uz savu iekšējo, patībā balstīto spēku atklāšanu un realizāciju sabiedrībā. Projekts balstīsies uz brīvprātīgu darbu pašam ar sevi, katram piemērotā tempā un veidā (brīvi izvēloties garīgas attīstības prakses – varbūt jau esat tās izvēlējušies un kopjat), bet dažkārt sinhronizējoties savā starpā vai ar kādiem notikumiem sabiedrībā.
Tautskolas loma šajā projektā ir ne tik daudz procesu vadībā kā fokusēšanā.

Šo Aicinājuma vēstuli beigšu ar lūgumu par šo projektu informēt visus savus draugus un paziņas (īpaši Lietuvā), jo vairāk iesaistīsimies, jo lielāks būs mūsu spēks!

Uz Sadarbību!
Ojārs